Reklama
 • Środa, 17 lipca 2013 (10:00)

  Od roku stale muszę odkrztuszać gromadzącą mi się w gardle wydzielinę. Wyniki prześwietlenia zatok i płuc są w porządku. Podobnie badania uszu. Leki na refluks przełykowo-żołądkowy, które brałam, też nie pomogły. Może ktoś z Czytelników doradzi mi jakiś skuteczny sposób? Czytelniczka z Podkarpacia (ŻnG 19)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 12 lipca 2013 (14:01)

  Nieprzyjemne pobolewanie ucha, połączone z uczuciem zatkania minie, gdy przyłoży się do niego połówkę  podgrzanej cebuli. Gorącą cebulę owiniętą w ściereczkę  trzymam przy bolącym uchu przez 15 min. List od Małgorzaty Ryszkiewicz (30 l.) z Dorohuska

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Piątek, 12 lipca 2013 (14:00)

  Dr Michał Michalik radzi czytelniczkom

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Piątek, 12 lipca 2013 (14:00)

  Laryngolodzy od dawna przestrzegają, by do czyszczenia uszu nie używać patyczków. Mechaniczne drażnienie skóry przewodu słuchowego powoduje silniejsze wydzielanie się woskowiny. Ucho nie radzi sobie wówczas z samodzielnym oczyszczaniem się i zalegająca w nim woskowina przyczynia się do powstawania korków woskowinowych. One z kolei zamykają światło przewodu słuchowego, co sprawia, że gorzej słyszymy. Ale niewłaściwa higiena uszu często niesie ze sobą poważniejsze konsekwencje.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 9 lipca 2013 (12:39)

  Odchrząkujesz i masz zachrypnięty głos. Co przyniesie ci ulgę? Co robić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 lipca 2013 (08:34)

  Sygnały ciała O czym to może świadczyć? O nieprawidłowej krzepliwości krwi, kruchości naczyń krwionośnych nosa, miażdżycy naczyń o nadmiernym wysychaniu błony śluzowej jam nosowych, anemii, nowotworze zatok. Co robić? Zbadaj krew na krzepliwość i hemoglobinę, ewentualnie zgłoś się na endoskopowe badanie jam nosowych i zatok. Nawilżaj powietrze.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (14:08)

  Może dotknąć każdego. Jednak najczęściej przypadłość ta ujawnia się u dzieci. Zapalenie ucha środkowego, bo o nim mowa, to jedno z najczęstszych powikłań niedoleczonego przeziębienia. U dzieci trąbka słuchowa jest krótka, szeroka i przebiega poziomo, łącząc jamę bębenkową z gardłem. Jest jak autostrada, którą zarazki z gardła dostają się do ucha środkowego. A tam wywołują stan zapalny i gromadzenie się wysięku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:24)

  Mój 18-letni syn miał operację przegrody w nosie. Okazało się, że w jednej dziurce zrobiły się zrosty. Czy to znaczy, że operacja była źle przeprowadzona? Lekarze twierdzą, że konieczny jest kolejny zabieg. Po co? - pyta 42-letnia Anna z Warszawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:05)

  W wieku 76 lat zaczęło wysychać mi wnętrze jamy ustnej. Tak bardzo, że wargi przyklejają mi się do zębów, drętwie je język. Nie mogę jeść, myć zębów, bo sprawia mi to ból. Internista twierdzi, że to normalne, bo w tym wieku ślinianki gorzej pracują. Co robić? Hanna z Warszawy (ŻnG 16)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 lipca 2013 (10:55)

  Za oknem piękna pogoda a ciebie okropnie boli gardło? Poznaj przyczynę dolegliwości, by szybciej odzyskać siły i cieszyć się słońcem. Sprawdź, jak odróżnić anginę od innych infekcji i prawidłowo ją leczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0