Reklama
 • Środa, 3 lipca 2013 (10:06)

  Osuszanie: Za każdym razem, kiedy do uszu dostanie się woda, starannie je osuszmy. Ucho pływaka to zapalenie ucha zewnętrznego spowodowane narażeniem przewodu słuchowego na wodę lub wilgoć. Krople: Jeśli często chodzimy na basen i boimy się zapalenia uszu, stosujmy profilaktycznie specjalne krople, które pozwalają utrzymać odpowiednią wilgotność w przewodach słuchowych. Krople te działają też przeciwbakteryjnie i ściągająco (np. Vitamed Cue). Kąpiele: Aby uchronić się przed za

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:57)

  Od roku stale muszę odkrztuszać gromadzącą mi się w gardle wydzielinę. Wyniki prześwietlenia zatok i płuc są w porządku. Podobnie badania uszu. Leki na refluks przełykowo-żołądkowy, które brałam, też nie pomogły. Może ktoś z Czytelników doradzi mi jakiś skuteczny sposób? Czytelniczka z Podkarpacia (ŻnG 19)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:23)

  Często choruję na uszy i biorę antybiotyki. Co robić, by zapobiec bolesnym infekcjom? Marianna z Gliwic

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:21)

  Osoby głuche oraz cierpiące na głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy mają szansę poznać świat dźwięków. Jest to możliwe poprzez wszczepienie implantu ślimakowego – elektronicznej protezy ludzkiego zmysłu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:10)

  Od lat mam problemy z zatokami, dokuczają mi częste bóle głowy. Muszę oddychać ustami, bo nos mam częściowo zatkany. Lekarz rodzinny zapisuje mi różne krople, ale nie pomagają. Co powinnam zrobić, do kogo się zgłosić? Stanisława z Bydgoszczy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:09)

  Najsilniejsze działanie lecznicze mają młode pędy i pączki sosnowe. Wystarczy zasypać je cukrem, a dla dorosłych można również zrobić nalewkę na spirytusie. Jakie schorzenia można leczyć sosnową miksturą? Przewlekłe stany zapalne dróg oddechowych. Olejki eteryczne sosny działają przeciwzapalnie, wykrztuśnie i antybakteryjnie. Zapalenie błony śluzowej żołądka, dysplazję pęcherzyka żółciowego (ekstrakt sosny działa żółciopędnie). Przewlekl

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (13:48)

  Może dotknąć każdego. Najczęściej jednak ujawnia się latem. Wywołują ją bakterie, grzyby, lub wirusy. Infekcja ucha zewnętrznego, bo o niej mowa, najczęściej spowodowana jest przez zaleganie wody w przewodzie słuchowym, o co w czasie wakacji nietrudno. Wtedy często bowiem spędzamy czas nad różnymi zbiornikami wodnymi. Najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:20)

  Pani Aneta miała stany zapalne gardła i nosa. Dokuczały jej bóle głowy. Brakło jej tchu, oddychała przez usta przez sen i podczas jedzenia. Kiedy zgłosiła się do laryngologa, okazało się, że przyczyną jest krzywa przegroda nosowa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:20)

  List nadesłała Urszula Korzycka (l. 54) z Łasiecznik

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:16)

  Wiele osób skarży się na nieświeży oddech – halitozę, lecz moja przypadłość jest jeszcze gorsza – mam cuchnący nos. Dbam o higienę, mam zdrowe gardło i zatoki, a mimo to nie mogę się go w żaden sposób pozbyć. Ludzie mnie unikają! Może ktoś z Czytelników zna na to jakiś sposób? Marianna z Piotrkowskiego (ŻnG 11)

  Czytaj więcej Komentarzy:6