Reklama
  • Piątek, 23 grudnia 2016 (13:05)

    Ciągle zatkany nos

Na alergiczny nieżyt nosa cierpię od kil ku lat. Używałam w tym czasie różnych tabletek odczulających – Clatra, Zyrtec, Hitaxa, Jovesto – i aerozoli do nosa – Flixo nase, Fanipos, Metmin, Dymista, a ostatnio Nasic z xylometazoliną i dexpanthenolem. Alergię opanowałam, ale wysuszyłam ślu zówkę tak, że nos jest cały zatkany. Jak ją zregenerować? Marta z Warszawy

Reklama

Odpowiada Barbara z Nadarzyna: Proszę wypróbować Octenisan Nasal Gel (5 ml), czyli nawilżający żel do nosa. Mnie pomógł przywrócić odpowiednią wilgotność śluzówki jego przedsionków.

Jak go używać? Dwa razy dziennie należy wprowadzać żel do przedniej czę ści nosa za pomocą patyczka kosmetycz nego. Następnie „zamknąć” nos, przy ciskając z boku jego skrzydełka i delikat nie wymasować je pomiędzy kciukiem a palcem wskazują cym (nadmiar żelu usunąć wacikiem).

Taką kurację sto sowałam przez cały tydzień. Teraz powtarzam ją przez 3–4 dni, gdy tylko poczuję, że z moim nosem dzieje się coś niedobrego.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Masz gorączkę i zatkany nos? Boli cię głowa w okolicy czoła? To objaw częstych o tej porze kłopotów z zatokami. Aby je złagodzić, zastosuj ciepły kompres. Kilka garści gruboziarnistej soli... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.